Япония

Загальні відомості про Японію

Геграфічне розташування

Японія - острівна держава у Східній Азії. 

Держава розташована на Японському архіпелазі у західній частині Тихого Океану. Японський архіпелаг розміщений на схід від Китаю, Кореї та Росії. Він простягається від Охотського моря з півночі до Східно-китайського моря на півдні.

Площа архіпелагу складає 377 837 км . Він включає в себе понад 3000 великих і малих островів, серед яких найбільшими є острови Хонсю (230,8 тис. км2), Хоккайдо (78,4), Кюсю

 

 (44,3) та Сікоку (18,7), сполучені мостами і тунелями.

Картинки по запросу вулкан фудзіяма

Більша частина Японських островів вкрита горами, серед 

яких багато вулканів. Найвищий з них - вулкан Фудзіяма (3776 м).

Протяжність берегової лінії складає 29,8 тис. км. Береги сильно порізані і утворюють багато заток і бухт. Японія межує з Росією через протоку Лаперуза, а з Північною і Південною Кореєю через Японське море.

Країна розташована на стику материка Євразії і Тихого океану. Моря і океан, що омивають Японію мають для неї величезне значення як джерело біологічних продуктів, мінеральних і енергетичних ресурсів. Зв'язок Японії з іншими країнами світу здійснюється морським шляхом.

Яка твердження вірне, а яке ні.

 • Більша частина Японських островів вкрита горами, серед яких багато вулканів. Найвищий з них - вулкан Фудзіяма
 • Більша частина Японських островів вкрита горами, серед яких багато вулканів. Найвищий з них - вулкан Акида-Якідзяма

Вкажіть  правильні географічні назви у описі географічних меж Японії

Японія межує з Росією через протоку , а з Північною і Південною Кореєю через море.

Державні симовли

На державному прапорі зображений символ Сонця.

Державний герб Японії і особиста емблема імператора - жовта хризантема, що складається з 16 подвійних пелюсток. Вона також символізує сонце.

Населення, мова та грошова одиниця

Населення Японії складає 127,5 млн осіб (10 місце серед держав світу).

Державна мова - японська.

Грошова одиниця - єна.

Найбільші міста

Найбільші міста - Токіо (7,9 млн осіб), Йокогама (3,3), Осака (2,6), Нагоя (2,2), Саппоро (1,8), Кіото (1,5), Кобе (1,4) та ін. Адміністративний поділ: 43 префектури, 3 округи (Токіо, Осака, Кіото) і губернаторство Хоккайдо.

 

Поспілкуйтесь зі знавцем Японії

Державний устрій

10 прогулянок по Японії

Імператорський палац

У самому центрі Токіо знаходиться головний із імператорських палаців - він стоїть на тому ж місці, що і десять століть тому.

Від стародавнього замку залишилися масивні стіни, кріпосні рови і ворота Отемон. Серед ставків можна побачити фундамент середньовічних веж. Сам палац відкритий для відвідування всього двічі в рік - в день народження Імператора (23 грудня) і 2 січня, а ось сад знаходиться за ровом на південь від будівлі і тепер там знаходиться громадський парк.

Одайба

Ми говоримо про те, що Японія - країна високих технологій, і при цьому згадуємо роботів і розумні гаджети. Але справжній символ японського прогресу - район Одайба. Ще на початку дев'яностих тут був океан, сьогодні - цілий район з хмарочосами, зменшеною копією статуї Свободи і будівлею телецентру Fuji Television.

Приїхати на Одайба краще ближче до вечора - з настанням темряви запалюються вогні «райдужного моста» - Rainbow Bridge. Також можете заглянути з екскурсією в телецентр - по цих коридорах пройшли сотні японських і світових зірок. У багатьох студіях є віконця, через які можна поспостерігати за процесом підготовки до зйомок.

Японська сакура

Ніжні рожево-білі квіти сакури, одного з головних символів Японії, розпускаються в теплі весняні дні, але їх тендітна краса недовговічна - через один-два дні про колишньої розкоші нагадує лише квітковий килим під ногами. До цього дивовижного події приурочений фестивальне свято Ханами (в перекладі з японської це слово означає «розглядання квітів»), під час якого в кожному парку, саду та алеї, де сакура полонить своєю ніжною красою, гуляє безліч людей, що милуються неповторним видовищем.

Міжнародний музей манги

Кімоно, суші і манга - ось три слона, на яких стоїть культура Японії в свідомості більшої частини наших співвітчизників (і, треба сказати, доля істини тут є). Як би там не було, але побувавши в Кіото, просто не можна пройти повз Музею манги - легендарних японських коміксів, герої яких вражають нас як мінімум розміром очей.

Варто відразу обмовитися, що це абсолютно новий тип музею: тут не зустрінеш сувору доглядачку в залі, яка забороняє всі чіпати, або нудні експозиції з занудотними підписами дрібним шрифтом. У цьому музеї можна сміливо взяти томик манги і піти повалятися на смарагдову траву на подвір'ї, насолоджуючись перипетіями захоплюючого сюжету.

На якому рисунку зображено японську магу?

Ма́нґа (яп. 漫画 マンガ — чудернацькі малюнки, також може називатися комікку (яп. コミック)) — японський різновид коміксів.

Діснейленд

На околиці Токіо розташувався цілий світ дитинства: Disneyland, а по сусідству з ним Disney Sea, головна відмінність якого - морська тематика атракціонів. Для японців це одне з найулюбленіших місць відпочинку, і шанувальників що у першого, що у другого парку приблизно порівну.

І там, і там, значне число бажаючих покататися на шаленій швидкості серед зірок в Space Mountains, сфотографуватися у знаменитого палацу Міккі і відправитися на піратського човна прямо на Тортугу. Черга на один атракціон може зайняти кілька годин. Тому квиток в світ дитинства і улюблених мультфільмів варто купувати в будні. І не забудьте залишитися на традиційний феєрверк над замком перед самим закриттям парку о десятій годині вечора - ожила заставка до картинам Disney варто того, щоб на неї подивитися.

 

Вкажіть істинні твердження.

 • Символ японського прогресу - район Одайба
 • В Японії Діснейленду немає
 • Сакура - символ Японії

Яка гора є символом Японії?

 • Кіліманджаро
 • Фудзіяма
 • Еверест

Встановіть відповідність.

 • Зала Гармонії
  Імператорський палац в Токіо
 • Музей манги
  Кіото
 • Одайба
  Токіо

Національна кухня

Загальне

Япо́нська ку́хня 

З яп. 【日本料理】, にほんりょうり, ніхон рьорі; 【和食】, わしょく, вашьоку) — національна кухня японців.Нематеріальна культурна спадщина ЮНЕСКО (з 2013). Характерними рисами є сезонність харчування, свіжість продуктів, слабка обробка приправами, збереження первісного вигляду і смаку харчів, цінування зовнішнього вигляду страви і посуду.

Японська кухня здавна славиться своєю незвичністю та оригінальністю. Вона набуває великої популярності у всьому світі . Якщо раніше багато хто навіть уявити не міг, що таке суші і як їх їсти, сьогодні кожен другий розповість вам якщо не все, то багато про японські продукти. Така популярність кухні Країни висхідного сонця пов'язана саме з корисністю поєднання японських продуктів, а також з багатовіковим дотриманням традицій, які в сучасному європейському світі здаються незвичайними.

Велика увага приділяється зовнішньому виглядові страв. Їжа в Японії не вважається їжею, якщо не виконано три головні умови: майстерна подача та презентація, включно з прикрасами страви та певним розташуванням його складових; підбір посуду, з якого обслуговуються гості; і, звичайно ж, смак їжі. Насолодитися смаком — значить оцінити та сприйняти гармонію всіх складових частин.

 

Характерними рисами японської кухні є:

 • сезонність харчування, свіжість продуктів, слабка обробка приправами
 • сезонність харчування, слабка обробка приправами
 • не знаю

Основні продукти в японських стравах

«На цьому світі можна їсти все, крім відображення місяця», — 
скажуть вам у Японії. 

Японська кухня багато в чому відрізняється від європейської. Тут багато що підпорядковується традиціям і законам природи. Основними продуктами в японських стравах вважається:

 • рис,
 • риба і морепродукти,
 • овочі і фрукти,
 • соя.

Ця збалансована низькокалорійна їжа, багата клітковиною, білками, корисними мінералами і вітамінами, робить благотворний вплив на організм людини.

У Японії важливуроль відіграє ставлення до продукту. Сам по собі продукт є священним. І що б не осквернити його святість його намагаються використовувати тільки в самому свіжому вигляді, дуже близькому до первинного. Японська їжа — це близькість з природою, повагу і полагодити її. Японці також кажуть, що китайська кухня — це долучення до людського мистецтву, а західна їжа — це долучення до людської влади. Як завжди, мудрі японці в чомусь дуже праві. Дивно, що їх глибока філософія поширилася навіть на їжу.

 

Обери суші.

Основними продуктами в японських стравах вважається

 • рис
 • риба
 • овочі
 • соя
 • борщ
 • компот

Традиційні страви на японському столі

Традиційні страви на японському столі - місо, тофу, соба і, звичайно ж, суші. Саме завдяки суші японська кухня стала популярною. Суші є страва, що складається з вареного рису, приготованого особливим способом, сирої риби (або інших морепродуктів), водоростей і овочів. Японці кажуть, що, завдяки такому з'єднанню продуктів, «суші - їжа, яка дарує здоров'я і довголіття». Подають суші зазвичай з соєвим соусом, хріном васабі і шматочками імбиру. Їдять суші руками або спеціальними паличками хасі (що більш переважно).

Назва

Опис

Рецепт

Місо

Суп місо був популярним блюдом у японців ще близько восьми століть тому. Оригінальність цієї страви полягає в тому, що його можна не їсти ложкою (яких у японців не було), а пити. Тобі ж не обов'язково бути японкою, щоб дізнатися, як приготувати вдома місо суп.

Інгредієнти:

 • Паста місо – 3 ст.л.
 • Креветки – 150 г.
 • Тофу – 100 м
 • Лимонний сік – 2 ст.л.
 • Сушена ламінарія – 2 платівки.
 • Вода – 1 л.
 • Рибна стружка «кацуобусі» – 80 г.
 • Кінза – 0,5 пучка.
 • Сіль.

Суші

зроблена на основі рису, обробленого рисовим оцтом чи сіллю, та різноманітних начинок чи нашарувань, серед яких переважають морські продукти, але можуть входитим'ясоовочі, водорості, гриби чи яйця. Суші бувають сирими, приготовленими чи маринованими.

Інгредієнти для приготування суші:

 • рис для суші (1 склянка),
 • водорості норі,
 • рисовий оцет,
 • філе лосося або креветки (в крайньому випадку, крабові палички),
 • сир «Філадельфія»,
 • огірки або авокадо,
 • соєвий соус,
 • вассабі (за бажанням),
 • червона ікра (за бажанням).

 

Вибір відповідності

 • Традиційна страва
  суші
 • Традиційний напій
  зелений час

Традиційні напої для японців

Традиційні напої для японців - зелений чай і саке. В японській кухні практично немає солодощів. Японці не їдять цукерок, шоколаду і тортів, тому що ці продукти містять цукор і вершкове масло, а для японців це неприпустимо, тому що шкідливо для здоров'я.

Не зважаючи на те, що зелений чай кличуть на території Японської Держави просто "ніхонтя" (日本茶 — японський чай), походження він має китайське, адже знання про техніку вирощування, обробку і приготування чаю потрапили до японського архіпелагу у 9-му столітті з Китаю, на початку періоду Хей’ан. 

Є гіпотеза, що культура чаювання з'явилася в Японії після 804 року, коли буддистські ченці Кукай та Сайтьо повернулися зі стажування у китайській імперії Тан на батьківщину. Поштовхом до розвитку цієї культури стала діяльність іншого ченця Ейтю, який після 30-річного перебування в Китаї поширював серед аристократів і духовенства двору Імператора Саґи "заморський звичай розпиття чаю".

Наприкінці 9-го століття мода на чаювання зникла, проте у буддистських монастирях столиці залишилася практика напувати ченців чаєм (в якості антиснодійного) під час всенічних молебнів та служінь. З цією метою зелений чай і вирощували в маленьких чайних садах монастирів, а заразом, і в садах Імператорського палацу.

Тогочасний чай у Китаї та Японії називали "дантя" (団茶) — кубиковим. Він виготовлявся з пропарених листків чаю, розтовчених у ступі та спресованих у формі кульок або кубиків. Під час приготування напою, чайний кубик розкрошували та заварювали в окропі. Однак у 2-й половині 10-го століття китайці перейшли від "кубикового" до "порошкового" чаю. Про цей різновид згадував у своєму щоденнику японський ченець Дзьодзін, що у 1072 році подорожував китайською імперією Сун. Дзьозін вживав чайний напій як ліки, проте повідомляв, що китайці п'ють його наче воду і, зазвичай, пропонують гостям.

Саке́ (яп. 酒) — японська рисова настоянка, натуральний спиртний напій, що отримується внаслідок бродіння. Класифікується в загальній категорії разом із вином та пивом. Міцність не перевищує 16-ти градусів.

 

Традиційні страви на японському столі -

Традиційні страви на японському столі -

Розтав тексти на зоображені

 • васабі
 • серветка
 • порошок

Так/Ні

 • Рис — японський хліб
 • Соба — не локшина з гречаного борошна

Знайдить криветку

Розташуйте інгрідієнти правильно

 • Паста місо
 • Креветки
 • Тофу
 • Лимонний сік
 • Сушена ламінарія